Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Ankara Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) 25 Şubat tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında Ankara PERDER Yönetim Kurulu Başkanlığına Akyurt Süpermarket A.Ş Genel Müdürü Ali UYANIK seçildi. Oy birliği ile seçilen Uyanık, Ankara Perder’in kurulduğu ilk günden bu yana birlik ve beraberlik içinde, son derece uyumlu olduğunu ve bu beraberliğin sektör için başarılı projelere dönüştüğünün altını çizdi.

 

Sözlerine devam eden Akyurt Süpermarket Genel Müdürü Ali Uyanık “Ankara Perder kurulurken bizler sektör paydaşları ile beraber küçük büyük demeden bu iş kolu için neler yapabileceğimizin üzerinde durduk. Şimdi görüyorum ki kurucu üye olarak başladığımız bu yolda elimizi taşın altına koyarak çok ciddi gelişmere imza atmışız. Şimdi ise bizlere verilen görev dahilinde hem perakende sektörü için hemde kurucu üyesi olduğumuz PERDER için yine elimizi taşın altına koyarak en iyisini yapmaya calışacağız. Ankara PERDER şu an 26 üyesi ve 626 şubesi ile müşteri odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Yeni döneminde perakende sektörüne, dinamik ve proje odaklı yansıyacağına inanıyorum. Verimlilik esaslı bir çalışma takvimi için tüm sektör oyuncuları ile işbirliğimiz artarak devam edecek. Umut ediyorum ki bu çalışma dönemi doğru projeler ile sadece perakende dünyası için değil, ülke ekonomisine de hem istihdam gücü hem de sürekli bir kaynak olarak geri dönecektir. Yeni dönemin öncelikle ülkemiz için ardından perakende sektörü için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Mehmet Ali Başdurak’tan bayrağı devralan Ali Uyanık başkanlığındaki Ankara PERDER 15 bine yakın istihdam sağlıyor. Ankara PERDER’in gerçekleşen Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi;

 

Ali Uyanık

Cengiz Bildirici

Mustafa Şekerci

Fatih Ayhan

Ramazan Gülhan

Ahmet Karagöz

İsmail Başdurak

IMG_1191

Ali Uyanık hakkında

1968 Ankara doğumlu olan Ali Uyanık, ilk-orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Profesyonel iş hayatına 1983 yılında Ankara Keçiören’de Akyurt Besi Çiftliğinde Et ve Şarküteri ile başladı. Perakende sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Ali Uyanık, halen Akyurt Süpermarket’te Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevini yürütüyor. Ankara PERDER’in kurucu üyeleri arasında yer alan Uyanık, evli ve 3 çocuk babası.